Events in Macedonia


Relja Popović Night Club Akropollis Negotino

22.12.2017 - 23.12.2017 Night Club Akropollis
B. Miladinovi 155, Negotino, Macedonia

Почитувани ни претставува особена чест и задоволство да го најавиме настапот на" Relja Popović" на 22 Декември Бидете дел од оваа забава која сигурно ќе остане во вашите сеќавања... Цена на карта: Претпродажба 200 МКД На влез 250 МКД Прoдажбата започнува на 18.12.2017 Карти може да се купат во Cafe Bar Gazela Информации и резервации на тел: ► 0...

Магаре и музика 1 (фестивал на Балкан Велики)

29.12.2017 - 30.12.2017 Младински Културен Центар
Kej Dimitar Vlahov 15, Skopje, Macedonia

29ти декември / 21:00 - 01:00 200 ден. во претпродажба / 400 ден. на врата МАГАРЕ И МУЗИКА!!! Фестивал на Балкан Велики. Настапуваат: Bernays Propaganda, Васко Атанасоски, Fonija, Александар Велики (Aleksandar Gavrovski), Voltaire Mani Al Hakim, Ljupa Angelov, Мариналеда, Saso Mitrevski + Балкан Велики диџеи/ки.

New Year's 2018

31.12.2017 Coffee Bar KIM
Pehcevo, Macedonia

●●●*** СВЕЧЕН ДОЧЕК НА НОВАТА 2018 ГОДИНА***●●● ✰✰ Почитувани, има денови кои траат кратко а се паметат долго. Еден таков е и Новогодишната Вечер. ✔✔ ✰✰Дозволете ни оваа новогодишна ноќ да ви ја приредиме во едно поинакво издание, препуштете се на прекрасниот амбиент во КАФЕ БАР КИМ, поминете незаборавна вечер со вашите блиски а ние со нашето гос...

The New Year Party / / / Welcome 2018

31.12.2017 Club Industrial
Mosha Pijade 31, Strumitsa, Macedonia

Најлудата журка на 31ви е во Club Industrial . . . Кај нас свират: ► Ивана и DISMISSED * пред група / летечи старт ► Dushko Manushev and DJ Popeye: Fix the noise “ после група / dj & drummer #hiphop #rock #drums #party #nye Резервирајте кај: Томе Томе 078 404 915 Фифка 071 239 404 [18+] Пријатели на настанот: Fifka Office Atomic Energy Drink M...

Wizz Air Skopje Marathon / Виз Ер Скопски маратон

06.05.2018 Skopski Maraton
Skopje, Macedonia

МК / 14-то издание на најмасовната спортска манифестација во Македонија, Виз Ер Скопски маратон, ќе се одржи на 6 мај 2018. На програмата се 4-ри трки: маратон, полумаратон, штафетен маратон (4 х 10,5 км) и трка на 5км. Оние што во 2016 и 2017 година не си го искористија купонот за бесплатно учество (а биле пријавени учесници во 2015 во маратонска...